Sławkowska 5/6, 32-300 Olkusz
tel. 32 643 00 82

 W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia w przedszkolu odbywają się w dwóch grupach:

  • ŻABKI (3,4 lata)
  • MĄDRE SÓWKI (5,6 lat)

Baza:

       Nasze przedszkole mieści się w lokalu o ogólnej powierzchni użytkowej 153m². Na dole (od strony parku) usytuowane są: pomieszczenie socjalne, zmywalnia oraz kuchnia. W górnej kondygnacji (wejście od strony tarasu) znajdują się trzy sale zabaw estetycznie urządzone w trzech kolorach pastelowych (żółty, zielony i niebieski). Każda sala dysponuje łazienką z oddzielnymi kabinami i umywalkami dla dziewczynek i chłopców. Przy wejściu głównym - gabinet dyrektora, duża szatnia dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne. Niewątpliwym atutem naszego przedszkola jest duży taras drewniany (przyjazny dziecku), który stanowić będzie dla ,,maluchów” salę letnich zabaw.
Placówka spełnia wszystkie normy i przepisy Unii Europejskiej gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki do przebywania dla dzieci. Wyposażenie przedszkola posiada odpowiednie atesty oraz pozytywne opinie stacji sanitarno-epidemiologicznej i straży pożarnej.

Założenia:

  • Cele i zadania przedszkola realizujemy w oparciu o nową podstawę programową MEN.
  • Tworzymy optymalne warunki rozwoju: nauczyciele, oraz uzupełniający zajęcia specjaliści, pracują w małych zespołach w zależności od potrzeb rozwojowych i oczekiwań dziecka.
  • Wspieramy wiedzę, umiejętności i postawy dziecka poprzez nowoczesne i przyjazne metody pracy, współpracujemy z rodzicami.
  • Rozwijamy uzdolnienia, pomagamy znaleźć każdemu jego mocne strony.
  • Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną

 

Naszą kadrę pedagogiczną stanowi pięć nauczycielek posiadających pełne kwalifikacje zawodowe w zakresie wychowania przedszkolnego. Nauczycielki te posiadają szeroką wiedzę i umiejętności pedagogiczne.